pH Base 300g prášok

Zmes najdôležitejších minerálov na podporu acidobázickej rovnováhy tela, proti prekysleniu organizmu.

Dostupnosť: Na sklade
 • Cena: 25,00 €

 • Bez 20% DPH: 20,83 €
ks
EAN: 8588004315013    
Odporučili mi pH Base na pálenie žáhy, čo ozaj ďakujem, pomáha mi. A tiež som dala mojej mamine, staršej pani na jej tráviace a rýchlo vyprázdňovacie problémy. Na počudovanie sa prejavy veľmi rýchl...
Po začatí užívania NOVINKY pH Base mám vlasy odrazu silnejšie, ťažšie aj rýchlejšie rastú. A nechty sú odrazu 100%-né, zmizli mi biele škvrny, lámavosť tiež a celé nechotvé lôžko vyzerá pekne a zdr...
Od kedy používam pH BAse, sa mi nerobia pupaky po holení, dakujem. Tibor, Leopoldov
Všetky hodnotenia

Všeobecné informácie pH Base

Všetci vieme, že na to, aby sme sa tešili dobrému zdraviu, musíme dodržiavať niekoľko pravidiel, ako je zdravá strava, dostatok tekutín, vyvážený životný štýl a pravidelné fyzické cvičenia, ale to, čo udržuje telo zdravé, je stabilná acidobázická rovnováha v celom tele.

Stabilné hodnoty pH (acidobázická rovnováha) všetkých telesných tekutín zaručuje dokonalú funkciu systému bunkových enzýmov, a tým aj dobré zdravie. pH je mierou kyslosti alebo zásaditosti kvapaliny. Stupeň kyslosti a zásady sa pohybuje od 0 (silná kyselina) do 14 (silná zásada), pH=7 je neutrálnym. Okrem žalúdočných tekutín (kyslé pH medzi 2 a 3,50) sú všetky telesné tekutiny zásadité. Ľudská krv je v zásaditom rozmedzí mierne zásaditá, medzi 7,30 a 7,45. Telo si musí udržať  túto hodnotu, aby zostalo nažive a zdravé. Pretože odpadové produkty bunkového metabolizmu sú väčšinou kyslé, a preto majú tendenciu znižovať pH telesných tekutín, čiže prekysľovať náš organizmus. Telo uvádza do pohybu rôzne fyziologické nastavovacie mechanizmy, ktoré môžu obmedzovať variácie pH, aj keď je to na úkor zásaditých zásob (vápnik, železo, horčík, draslík, sodík) nášho tela. Keď napriek všetkým týmto fyziologickým stavom množstvo kyslého metabolického odpadu presiahne to, čo naše telo dokáže odstrániť, začne acidóza, prekyslenie tela.

 

Priaznivé účinky pH Base

Aby sa zabránilo zvýšenej potrebe prekyslenia, je možné užívať doplnky vo vode rozpustné alkalizujúce prášky na báze minerálnych solí, ako sú vápnik, draslík a horčík, vo forme bikarbonátov, glukonátov a citrátov, ktoré majú lepšiu absorpciu a tým aj biologická dostupnosť. 

pH Base je doplnok obsahujúce výživové zložky, ktoré spoločne prispievajú a pomáhajú obnoviť správnu acidobázickú rovnováhu.

 

PRÍČINY vzniku acidobázickej nerovnováhy 

súvisí so starnutím organizmu a jeho schopnosťou sa vysporiadať s kolísaním acidobázickej rovnováhy. 

Najčastejšími príčinami prekyslenia organizmu sú: stres, nevhodné zloženie stravy ako sladké jedlá a nápoje, nadmerné užívanie alkoholu a kávy, ťažké a mastné jedlá, múka a  múčne polotovary, fajčenie, nesprávna životospráva, nesprávne dýchanie, málo pohybu.

Všeobecne sa dá povedať,  že živočíšne potraviny a obilniny, cukor, káva, čierny čaj, alkohol sú kyselinotvorné, zatiaľ čo bylinky, ovocie a zelenina zásadité a  tuky a škroby neutrálne. 

 

Časté príznaky prekyslenia žalúdka: 

dlhodobá únava,  preťaženie, znížená výkonnosť,  bolesť hlavy,
tlak v oblasti žalúdka, časté pálenie záhy, zažívacie ťažkosti, zlé trávenie, črevné ťažkosti,
zhoršenie trávenia a spracovania živín, ale aj rôzne ekzémy a kožné prejavy,  zápaly kĺbov, zadržiavanie vody, nespavosť.

Ide skôr o  nešpecifické príznaky, ktoré môžu znamenať aj iné zdravotné problémy.  Prekyslenie organizmu vedie k vzniku ďalších ochorení alebo ich zhoršuje. 

 

„Ak dokážeme udržať správnu zásadito – kyslú rovnováhu v našom tele, takmer nikdy neochorieme.“

 

Zloženie: fruktóza, citrát horečnatý, hydrogenuhličitan sodný, kyselina vínna, maltodextrín, monohydrát kyseliny citrónovej, glutaman zinočnatý, glukonát mangánu, protihrudkujúca látka: oxid kremičitý, aróma.

 

Všeobecné poznatky o mineráloch obsiahnutých v pH Base

 

Horčík / magnézium / Mg

je nevyhnutný pre rovnováhu a iónovú výmenu vápnika, sodíka, draslík a fosforu, práve tak, ako i pre metabolizmus vitamínu C.

Je nevyhnutný pre účinnú funkciu nervov a svalov.

Dôležitú úlohu hrá v procese premeny krvného cukru na energiu.

Je známe ako protistresový ión.

 

Ako pomáha Mg

Pomáha pri zvládnutí depresie.

Podporuje zdravú funkciu srdca a krvného obehu.

Poskytuje ochranu pred srdcovými záchvatmi.

Udržuje zdravé zuby.

Ochračuje pred ukladaním kalcia a tvorbu obličkových a žlčníkových kameňov.

Zmierňuje žalúdočné čažkosti.

Znižuje psychické napätie.

Magnéziové prípravky neužívajte po jedle, pretože neutralizujú žalúdočnú kyselinu.

Diuretiká a alkohol znižujú jeho hodnotu.

Veľké množstvo Mg vyžadujú ženy, používajúce antikoncepčné tablety a estrogény.

 

Zinok / Zn

pôsobí v organizme ako dopravná polícia. Kontroluje a usmerňuje metabolické procesy, činnosť enzýmových systémov, udržiava a zabezpečuje procesy v bunkách. Je nevyhnutný pre syntézu bielkovín. Reguluje kontrakčnú schopnosť svalov. Pomáha pri tvorbe inzulínu. Je dôležitý pre stabilitu krvi a udržiavanie acidobázickej rovnováhy. Je nevyhnutný pre normálnu činnosť prostaty a hrá dôležitú úlohu pri vývoji všetkých pohlavných orgánov. Posledné výskumy zdôrazňujú význam zinku pre činnosť mozgu a pre liečenie schizofrénie. Je isté, že je nevyhnutný pre syntézu DNK.

Ako pomáha Zn

Skracuje čas hojenia vnútorných a vonkajších rán.

Odstraňuje biele škvrny nechtov.

Eliminuje poruchy chuti do jedla.

Môže pomôcť pri liečení neplodnosti.

Pomáha pri odstraňovaní ťažkostí s prostatou.

Stupňuje rast a udržuje duševnú sviežosť.

Znižuje ukladanie cholesterolu.

Používa sa pri liečení duševných porúch.

Choroba z nedostatku: možná hypotrofia prostaty (nenádorové zväčšenie), ateroskleróza.

Najlepšiou formou zinkového príjmu je chelát .

Mangánový a zinkový doplnok majú priaznivý vplyv na senilných starších ľudí.

Pri nepravidelnej menštruácii sa môže pred predpísaním hormónov skúsiť najprv suplementácia zinku.

Nezabúdajte, že pri obohatení jedálneho lístka o zinok sa zvyšuje spotreba vitamínu A.

 

Mangán / Mn

podporuje aktiváciu enzýmov, potrebných k tomu, aby telo mohlo adekvátne použiť biotín, vitamíny B a C. Je potrebný pre zabezpečenie normálnej štruktúry kostí. Má dôležité postavenie pri tvorbe tyroxínu - hormónu štítnej žčazy. Je nutný pre správne natrávenie a využitie živín. Je dôležitý pre normálne rozmnožovanie a bezchybné fungovanie centrálneho nervového systému.

Ako pomáha Mn

Rýchle odstráni únavu.

Udržuje normálne svalové reflexy.

Znižuje dráždivosť nervov.

Choroba z nedostatku je ataxia (prítomnosť abnormálnych, nekoordinovaných pohybov).

Vstrebaniu Mn bránia vysoké dávky vápnika a fosforu.

Osoby, ktoré majú časté závraty, by mali mangán pridávať do svojho jedálnička.

Dostatočný príjem mangánu potrebujú ľudia, ktorí sú nesústredení, nepozorní a trpia poruchou pamäti.

Potreba mangánu je tiež vyššia pri zvýšenom príjme mlieka a mäsa.

 

Balenie: 

biela plastová fľaša obsahujúca biely prášok. 

Čistá hmotnosť 300 g.

 

Návod na použitie:  

Odporúčame používať pre dospelých a deti staršie ako 12 rokov, 1-2 čajové lyžičky (10 g) denne, premiešať, rozpustiť v pohári vody a vypiť.

Tento výrobok nie je určený na liečbu, liečenie alebo prevenciu akýchkoľvek chorôb. Informácie o výrobkoch sa týkajú zložiek obsiahnutých vo výživových doplnkoch.

 

Upozornenie:

 • Nie je určené pre deti do 3 rokov.
 • Neužívajte pri známej precitlivenosti na niektorú zo zložiek produktu.
 • Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie.
 • Nie je určené ako náhrada pestrej stravy.
 • Dbajte na vyváženú pestrú stravu a zdravý životný štýl.
 • Skladujte v tme a suchu pri teplote do 25°C. Ukladajte mimo dosahu detí.
 • Neobsahuje lepok, laktózu ani mliečnu bielkovinu.
 • Vhodný pre vegetariánsku stravu
 • Výživový doplnok

 

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky podľa §13 ods. 4 písm. g) zákona č. 355/2007 Z. z. súhlasí s umiestnením tohto výživového doplnku na trh v Slovenskej republike. Register VD ÚVZSR: 9585/2021.

 

Brožúra pH BAse

 

 


Odporučili mi pH Base na pálenie žáhy, čo ozaj ďakujem, pomáha mi. A tiež som dala mojej mamine, staršej pani na jej tráviace a rýchlo vyprázdňovacie problémy. Na počudovanie sa prejavy veľmi rýchlo zmierňujú. Ďakujeme, ozaj super výrobok. Helena, Špišská Nová Ves
Akonáhle som zistil, že sa tu dá kúpiť niečo na prekyslenie žalúdka, na zmiernenie žalúdočnej kyseliny, hneď som si zaobstaral PH BASE. Odvtedy sa mi zmierňujú ťažkosti a cítim sa oveľa lepšie. Ďakujem. Laco, Svidník
Po začatí užívania NOVINKY pH Base mám vlasy odrazu silnejšie, ťažšie aj rýchlejšie rastú. A nechty sú odrazu 100%-né, zmizli mi biele škvrny, lámavosť tiež a celé nechotvé lôžko vyzerá pekne a zdravo, a nie tak sucho a deformovane. Som nesmierne rada a ďakujem. Betka, Leopoldov
Trpím kyslosťou v žalúdku, vyskúšala som pH Base, hneď po použití jednej dávky sa cítim lepšie. Neťaží ma žalúdok a som rada, že budem môcť už aj sladké a kyslé jedlá užívať. Určite si to zavediem do svojej životosprávy. Hilda, Lučenec
Od kedy používam pH BAse, sa mi nerobia pupaky po holení, dakujem. Tibor, Leopoldov